Taroko czyli piękny 1 komentarz


Gdy nasza pochodząca z Tajwanu sąsiadka usłyszała, że podczas wakacji w jej kraju wybieramy się do Taroko, bez chwili zastanowienia stwierdziła, że to będzie najlepszy punkt naszej podróży. Nie myliła się ani trochę.

Legenda głosi, że dawno temu, gdy wódz plemienia Truku wyszedł z wąwozu i zobaczył lazur Pacyfiku zawołał „taroko!”, co w języku tej rdzennej ludności Tajwanu oznacza „wspaniały i piękny”. Mimo iż tereny te nawiedzają niszczycielskie trzęsienia ziemi i tajfuny, dzisiejsi mieszkańcy budują drogi i schody na potrzeby turystów, słowa wodza wciąż nie straciły swojej mocy, Wąwóz Taroko wciąż jest wspaniały i piękny.

Tajwan

Tajwan

Tajwan

Taroko

Tajwan

wąwóz

Tajwan

Tomek Niemen

Taroko

*Turystyczne autobusy do Taroko odchodzą z dworca w Hualien– dostępne są bilety jednodniowe (250 $)  i dwudniowe (400 $), przy czym dwa dni na Taroko to absolutne minimum. Podróż autobusem z dworca do bram Parku Narodowego trwa ok. 40 minut, na jego drugi koniec 1,5 do 2 godzin. Dobrym rozwiązaniem jest też wypożyczenie skutera- w Hualien jest jedna wypożyczalnia (blisko dworca), która obsługuje obcokrajowców- wystarczy, że wejdziemy do jakiejkolwiek innej, a zostanie wskazana nam do niej droga. Wejście do samego Parku Narodowego Taroko jest bezpłatne.

Aleksandra Świstow

Nie chcesz przegapić żadnego wpisu? Kliknij TU i zapisz się do newslettera!

Podoba Ci się? Podaj dalej! Twoja rekomendacja bardzo mnie ucieszy.


O Aleksandra Świstow

Dziennikarka i socjolożka, uzależniona od pisania pasjonatka podróży, miłośniczka gór i rozgadana pilotka wycieczek do Azji. Laureatka Travelerów National Geographic Polska w kategorii Blog Roku. Odwiedziła 40 krajów, mieszkała w 3, by w końcu znaleźć swój dom (choć wciąż nie wie czy na stałe) we francuskich Alpach. W czerwcu 2015 ukazała się jej debiutancka książka "Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin".


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Taroko czyli piękny