Pocztówki z dachu Europy – Aiguille du Midi 30 komentarzy


Moja niechęć do zimy w mieście tak bardzo mnie charakteryzuje, że często zamieszczam tą informację w krótkich notkach o autorze wieńczących moje publikacje. Zimę w górach próbowałam oswoić na snowboardzie- szło mi opornie (do poczytania TU), ale w końcu się udało i polubiłam śnieg- ten wysoko, wysoko, daleko od miast. Jednak takiego zachwytu nad bielą jakiego zaznałam stojąc na szczycie Aiguille du Midi (3 842 m n.p.m.), oddalonego zaledwie 8 km od szczytu Mont Blanc, zupełnie się nie spodziewałam. Rzadko mi brakuje słów. Tu zabrakło. I jeszcze większą miłość do gór poczułam, chyba zacznę je kochać również zimą.

Z Aiguille du Midi prowadzi 20 km trasa narciarska Vallee Blanche- jak twierdzą Francuzi- najpiękniejsza w Europie (ci odważniejsi twierdzą nawet, że na świecie). Niestety warunki atmosferyczne nie pozwoliły mi na zjazd- bezchmurne niebo było tylko w wysokich górach, większość trasy otulona była gęstą jak mleko, ograniczającą widoczność do kilku metrów mgłą. Te kilka metrów to przy moich umiejętnościach snowbordowych zdecydowanie za mało. No cóż, trzeba będzie kiedyś wrócić do Charmonix.

Nie chcesz przegapić żadnego wpisu? Kliknij TU i zapisz się do newslettera! 

Podoba Ci się? Podaj dalej! Twoja rekomendacja bardzo mnie ucieszy.


O Aleksandra Świstow

Dziennikarka i socjolożka zafascynowana Azją, uzależniona od pisania pasjonatka podróży. Laureatka Travelerów National Geographic Polska w kategorii Blog Roku. Odwiedziła ponad 30 krajów, mieszkała w Chinach, Anglii i we Francji. W czerwcu 2015 ukazała się jej debiutancka książka "Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin". 30 lipca 2015 roku ruszyła w podróż dookoła świata w poszukiwaniu nowego domu.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

30 komentarzy do “Pocztówki z dachu Europy – Aiguille du Midi